Početna 9 Propisi u proceduri, javne rasprave i konsultacije 9 NACRT Uputstva o izmjenama Uputstva o postupku podnošenja zahtjeva za štampanje, izdavanje i naplatu akciznih markica za alkoholna pića, voćnu prirodnu rakiju, kafu i vino
Objavio: Aleksandra Irić Kovačević | Objavljeno: 09.02.2023 | Važi za: Bosna i Hercegovina | Vrsta: Ostalo

Nacrt Uputsva objavljen je na sajtu “eKonsultacije” od strane Uprave za indirektno oporezivanje BiH.

S obzirom da je donesen Zakon o izmjenama i dopunama Zakona o akcizama u Bosni i Hercegovini (“Službeni glasnik BiH”, broj 50/22), kao i Pravilnik o izmjenama i dopunama Pravilnika o primjeni Zakona o akcizama (“Službeni glasnik BiH”, broj 85/22) i Pravilnik o izmjenama i dopunama Pravilnika o akciznim markicama za duhanske prerađevine, alkoholna pića, voćnu prirodnu rakiju, kafu i vino (“Službeni glasnik BiH”, broj 85/22), stupanjem na snagu istih bilo je nužno izvršiti izmjene i dopune opštih akata kojima je propisana provedba postupka izdavanja i plaćanja akcize na akcizne markice za duvanske prerađevine i iste akte uskladiti sa Zakonom i podzakonskim aktima, nakon čega je i sačinjen nacrt Uputstva o izmjenama Uputstva o postupku podnošenja zahtjeva za štampanje, izdavanje i naplatu akciznih markica alkoholna pića, voćnu prirodnu rakiju, kafu i vino.

Rok za online konsultacije je do 22.02.2023. godine.