Početna 9 Propisi u proceduri, javne rasprave i konsultacije 9 Zakon o izmjenama i dopunama Zakona o administrativnim taksama
Objavio: Aleksandra Irić Kovačević | Objavljeno: 16.01.2024 | Važi za: Bosna i Hercegovina | Vrsta: Zakon

Zakon o izmjenama i dopunama Zakona o administrativnim taksama

Na sajtu “eKonsultacije” objavljen je Zakon o izmjenama i dopunama Zakona o administrativnim taksama od strane Ministarstva finansija i trezora BiH.

Inicijativa od strane Uprave za indirektno oporezivanje Bosne i Hercegovine prema Ministarstvu finansija i trezora Bosne i Hercegovine da se izmjene i dopune članovi 5. i 18. Zakona o administrativnim taksama u cilju poboljšanja praćenja i kontrole naplate administrativnih taksi. U predhodnom periodu takseni obaveznici su plaćanje vršili zbirno, pa su iz tog iznosa rashodovali po potrebi što je stvaralo određene probleme u praćenju i kontroli naplate.

Rok za online konsultacije do 30.01.2024. godine.