Značajni propisi

Početna 9 Značajni propisi 9 Prijedlog Odluke o utvrđivanju godišnje kvote radnih dozvola za zapošljavanje stranaca u BiH za 2024. godinu
Objavio: Slobodan Dragičević | Objavljeno: 28.11.2023 | Važi za: Bosna i Hercegovina | Vrsta: Pravilnik

Na internet stranici E-konsultacije objavljen je Prijedlog Odluke o utvrđivanju godišnje kvote radnih dozvola za zapošljavanje stranaca u BiH za 2024. godinu.  Svrha donošenja ove odluke je da se kvalitetnije zadovoljavaju potrebe tržišta rada u Bosni i Hercegovini, a da pri tom nije ugrožena ponuda domaće radne snage, te obezbjeđuje veća kontrola tržišta rada i smanjenje rada na crno stranih državljana.

Prijava na online konsultacije može se izvršiti do 12.12.2023. godine.