Značajni propisi

Početna 9 Značajni propisi 9 Pravilnik o pregledima opreme pod pritiskom tokom vijeka upotrebe
Objavio: Aleksandra Irić Kovačević | Objavljeno: 27.07.2023 | Važi za: Republika Srpska | Vrsta: Pravilnik

Pravilnik o pregledima opreme pod pritiskom tokom vijeka upotrebe

U Službenom glasniku Republike Srpske broj 67/2023 objavljen je Pravilnik o pregledima opreme pod pritiskom tokom vijeka upotrebe kojim se propisuju zahtjevi za bezbjednost opreme pod pritiskom i jednostavnih posuda pod pritiskom tokom vijeka upotrebe, redovne i vanredne preglede na mjestu korišćenja, postupci i rokovi pregleda i ispitivanja opreme pod pritiskom u upotrebi i zahtjevi koje moraju da ispune imenovana tijela za preglede i ispitivanje opreme pod pritiskom i imenovana tijela za ispitivanje i podešavanje sigurnosnih uređaja.

Pravilnik stupa na snagu 04.08.2023. godine, te samim tim prestaje da vazi Pravilnik o pregledima opreme pod pritiskom tokom vijeka upotrebe (Službeni glasnik RS, br. 37/18, 38/19 i 39/20).