Značajni propisi

Početna 9 Značajni propisi 9 Odluka o dopuštenoj visini tehnološkog manjka, kala, kvara, rastura i loma u proizvodnji
Objavio: Aleksandra Irić Kovačević | Objavljeno: 03.01.2024 | Važi za: Republika Srpska | Vrsta: Odluka

U Službenom glasniku RS broj 113/23 objavljena je Odluka o dopuštenoj visini tehnološkog manjka, kala, kvara, rastura i loma u proizvodnji.  (strana broj 45)

Odlukom o dopuštenoj visini tehnološkog manjka, kvara, rastura i loma u proizvodnji ambalažnih vreća u industriji utvrđuje se dopuštena visina gubitaka na zalihama (repromatrijal) koji prema odredbi člana 11. Zakona o porezu na dobit ne podliježu oporezivanju. Gubicima na zalihama smatraju se gubici koji nastaju tokom čuvanja, pri manipulaciji, kao posljedica prirodnih uticaja, tehnoloških procesa ili kao posljedica preduzimanja neophodnih radnji u postupku čuvanja, proizvodnje i prometa zaliha.