Početna 9 Propisi u proceduri, javne rasprave i konsultacije 9 Nacrt Strategije zaštite životne sredine Republike Srpske 2022-2032
Objavio: admin | Objavljeno: 24.06.2022 | Važi za: Republika Srpska | Vrsta: Strategija

Nacrt Strategije zaštite životne sredine Republike Srpske 2022-2032

Ministarstvo za prostorno uređenje, građevinarstvo i ekologiju Republike Srpske obavještava javnost i zainteresovanu javnost da je Ministarstvo izradilo  Nacrt Strategije zaštite životne sredine Republike Srpske 2022-2032 i donijelo Odluku o sprovođenju postupka strateške procjene uticaja na životnu sredinu za Strategiju zaštite životne sredine Republike Srpske za period 2022-2032 godine.

U skladu sa Odlukom o sprovođenju postupka strateške procjene uticaja na životnu sredinu za Strategiju zaštite životne sredine Republike Srpske za period 2022-2032 godine, pripremljen je Izvještaj o strateškoj procjeni uticaja na životnu sredinu za Strategiju zaštite životne sredine Republike Srpske 2022-2032.

Na osnovu člana 54. Zakona o zaštiti životne sredine, („Službeni glasnik Republike Srpske“, br. 71/12, 79/15 i 70/20), Nacrt Strategije zaštite životne sredine Republike Srpske 2022-2032 i predmetni Izvještaj stavljaju se na javni uvid putem objave na internet stranici Ministarstva:

Javna rasprava i konsultacije o Nacrtu Strategije i Izvještaju održaće se dana 19.07.2022. godine u 12  časova u prostorijama Privredne komore Republike Srpske, Banja Luka.

Primjedbe i sugestije na Nacrt Strategije i Izvještaj mogu se dostaviti na adresu Ministarstva (Trg Republike Srpske 1, Banja Luka) ili elektronskim putem na adrese: lj.stanisljevic@mgr.vladars.net ili D.Jelaca@mgr.vladars.net u roku od 30 dana nakon održavanja javne rasprave.

Link: https://www.vladars.net/sr-SP-Cyrl/Vlada/Ministarstva/mgr/PAO/Pages/Javni_uvid.aspx