Aktuelni javni pozivi

Početna 9 Aktuelni javni pozivi 9 Javni konkurs za dodjelu sredstava iz budžetske podrške evropske unije za provođenje mjera Energetske efikasnosti u postojećim objektima, sistemima i procesima, a koji se odnose na povećanja energetske efikasnosti u mikro, malim i srednjim preduzećima za 2023.godinu.
Otvoreno Objavio: Vlada RS | Otvoreno od: 18.12.2023 | Krajnji rok za prijave: 31.01.2024 | Objavljeno: 20.12.2023

Predmet ovog javnog konkursa je dodjela bespovratnih finansijskih sredstava u okviru Paketa budžetske podrške Evropske unije za ublažavanje negativnih posljedica energetske krize i podsticanja energetske tranzicije u vidu bespovratne pomoći ranjivim domaćinstvima i privredi na Zapadnom Balkanu.

Na ova sredstva u pripadajućem iznosu, Republika Srpska je ostvarila pravo usvajanjem Akcionog plana od strane Vijeća ministara BiH.

Prihvatljivi su projekti rekonstrukcije, renoviranja, smanjenja potrošnje energije, te projekti kojima se doprinosi povećanju korišćenja obnovljivih izvora energije, kao mjere energetske efikasnosti.

Sredstva su namijenjena ulaganju u realizaciju projekata iz oblasti energetske efikasnosti i obnovljivih izvora energije kao mjera energetske efikasnosti u stambenim objektima, a koji se odnose na povećanja energetske efikasnosti u postojećim stambenim objektima u vlasništvu ili suvlasništvu – privatni stanovi i kuće kao i u mikro, malim i srednjim preduzećima.

Predmet prijave na ovaj konkurs ne mogu biti stambeni objekti koji su namijenjeni za dalju prodaju u periodu od najmanje 3 godine.

MJERE ENERGETSKE EFIKASNOSTI

u stambenim objektima i u mikro, malim i srednjim preduzećima koje će biti sufinansirane na konkursu

Pozivi su objavljeni 18.12.2023. godine u “Glasu Srpske”, na web stranici Fonda i u “Službenom glasniku Republike Srpske”.

Više informacija na linku: Јавни конкурс ЕЕ (ekofondrs.org)

Olivera Radić

Rukovodilac Centra za upravljanje projektima i analize

oliverap@komorars.ba