Aktuelni javni pozivi

Početna 9 Aktuelni javni pozivi 9 Javni konkurs za dodjeljivanje sredstava za sufinansiranje programa i projekata iz oblasti zaštite životne sredine
Otvoreno Objavio: Vlada RS | Otvoreno od: 16.08.2024 | Krajnji rok za prijave: 16.09.2024 | Objavljeno: 26.08.2024

23.08.2024.

Fond za zaštitu životne sredine i energetsku efikasnost Republike Srpske, raspisao je Javni konkurs za dodjeljivanje sredstava za sufinansiranje programa i projekata iz oblasti zaštite životne sredine za 2024. godinu.

Predmet javnog konkursa je dodjela sredstava Fonda radi ulaganja u realizaciju programa i projekata iz sljedećih oblasti:

1. Razvoj sistema integrisanog upravljanja otpadom u jedinicama lokalne samouprave i
  2. Zaštita voda.

Pravo na sredstva Fonda koja se dodjeljuju putem ovog javnog konkursa mogu biti, među ostalim, i privredna društva i druga pravna lica. Pravo podnošenja prijava, odnosno pravo učešća na javnom konkursu po navedenim oblastima i podoblastima mogu imati pravna lica čija je djelatnost pružanje komunalnih usluga, kao i druga pravna plica i privredna društva, zavisno od podoblasti.

Rok za podnošenje prijava je 30 dana od dana objavljivanja u posljednjem od glasila (Glas Srpske, Službeni glasnik i sajt Fonda).

Više informacija o pozivu, na linku: https://www.ekofondrs.org/dodjelafinansijskihsredstava/javnikonkurs-zzs.html

Olivera Radić

Rukovodilac Centra za upravljanje projektima i analize

oliverap@komorars.ba